bohaterowie dżumy i ich stosunek do choroby

Strona Główna
Dżuma-bohaterowie, Albert Camus-Dżuma-streszczenie i opracowanie. Bohaterowie Dżumy są zdecydowanie podzieleni pod względem szczegółowości ich opisania w utworze. Początkowo jego stosunek do dżumy był bardzo radykalny, konserwatywny. Służby są zajęte przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się choroby. . Jako lekarz Rieux ma stały kontakt z ludźmi chorymi i ich. Rieux dostrzega jego niebanalną osobowość i specyficzny stosunek do. Tarrou umarł na dżumę w chwili, gdy choroba powoli zaczynała opuszczać miasto.

Pozostali bohaterowie„ Dżumy” opracowanie i streszczenie Dżumy Camusa. Ta twarz trzydziestoletnia, mimo śladów choroby, była wciąż twarzą młodości, może dzięki owemu. Powściągliwy w okazywaniu emocji nawet w stosunku do swojej najbliższej rodziny. Wybierz motyw, Autorzy i ich twórczość, Biografie. Stosunek do śmiertelnej choroby, czyli zła w ogóle, jest tu ukazany w jednostkowych. Ryzykując życiem, bohaterowie heroicznie przeciwstawiają się dżumie.
17 Maj 2010. Przedstaw filozofię życiową Tarrou. Cottard: Oceń stosunek bohatera do dżumy, czym jest on umotywowany? Ucieleśniał ideał walki z chorobą,
. Jakie pozycje przyjmą oni w stosunku do choroby? Do miasta dociera epidemia-zaraza dżumy. Bohaterowie przybierają różne postawy. Bohater jednak ulega przemianie. Sens życia znajduje, bowiem w zwalczaniu zła. ojciec paneloux-ksiądz jezuita i teolog. Wygłasza 2 kazania, w których wygłasza stosunek do choroby. Ich portret to wynik obserwacji Jeana Tarrou.

Podstawowe informacje o bohaterze jean tarrou ndash bohater dżumy camus ndash był. w ogóle na świat i ludzi, lubił ich podpatrywać podczas codziennych zajęć. Miał również dość ironiczny, żartobliwy stosunek do wielu zwyczajnych spraw. Tarrou nie miał wątpliwości– od razu postanowił walczyć z chorobą i tym. 8 Mar 2010. Od tego momentu Tarrou zmienił stosunek do swego ojca, a wkrótce potem uciekł z domu. Dżuma spowodowała duchową przemianę niektórych bohaterów. Bunt przeciw chorobie kształtuje ich charakter. Spośród wszystkich bohaterów„ Dżumy” to właśnie doktor wyraźnie wysuwa się na pierwszy plan. Bronię ich jak mogę, oto wszystko” Jeśli chodzi o stosunek Rieux do swoich. Motyw Boga i religii w Dżumie· Motyw choroby w Dżumie. Wstępuje do oddziałów, pomaga ludziom przetrwać chorobę. Dżuma jako zło, które tkwi w człowieku. Bohaterowie' ' Dżumy' ' przyjmują postawę. Lecz niesformalizowanego w stosunku do problemów moralnych, politycznych, społecznych. 1) Dżuma jako choroba-jest to dosłowne znaczenie wynikające z przebiegu. Wykonują swoje zadania, pomagają ludziom, nie godzą się na ich krzywdę. Bohaterowie Dżumy reprezentują pewne postawy. Doktor Rieux to człowiek oddający się. Początkowo jego stosunek do dżumy był bardzo radykalny, konserwatywny. Zna toposy i motywy ważne dla współczesnej kultury, rozpoznaje ich funkcję w utworze. Poprzednie lekcje były poświęcone„ Wieży” i zagadnieniu stosunku do cierpienia. Rieux nt. Choroby jego żony; zrozumienie, że miłość polega nie na uczuciu do. Bohaterowie„ Dżumy” podejmując decyzje w pełni wolności.

Jak zareagowali mieszkańcy Oranu na pojawienie się choroby? bohaterów oraz prowadzonych przez nich rozmów określ motywy, które kierują ich zachowaniem. Cottard: Oceń stosunek bohatera do dżumy, czym jest on umotywowany? Jest jednym z pierwszych, którzy w nieznanej chorobie rozpoznają dżumę, wie też znacznie więcej od pozostałych bohaterów powieści. Uważa się za bohatera. Rieux walczy, namawia też do walki innych, próbuje poruszać ich sumienia. Widać to chociażby w stosunku do Granda, a przede wszystkim do Tarrou. . w powieści Alberta Camus pod tytułem„ Dżuma” choroba jest odpowiednikiem zła. Ich stosunek do choroby jest taki sam jak współczesnych ludzi do zła. Bohaterowie wspierali się wzajemnie, próbowali zrozumieć siebie.

Trzeba jednak pamiętać, że od zakażenia do rozwoju choroby upływa co najmniej kilka lat. Stosunek przerywany czyli wyjęcie członka z ust, odbytu lub pochwy partnerki czy. Na czym polega aids, jest zaznajomienie ich z faktami.
Narrator nie ukrywa ironicznego stosunku do orańczyków, do ich jałowego trwania z. Ujawnia się ono jako zaraza, choroba, która toczy organizm społeczny: " ziemia. Camus przeprowadza wyrazisty podział pomiędzy bohaterami Dżumy.

21 Kwi 2010. w powieści Alberta Camus pod tytułem„ Dżuma” choroba jest odpowiednikiem zła i cierpienia. Natomiast bohaterów można porównywać z osobami żyjącymi. Ich stosunek do choroby jest taki sam jak współczesnych ludzi do zła. . Gdy z nikim nie zaczynało się inaczej, jak tylko poprzez choroby? Było. Dwie kreacje duchownych– porównaj postawy i stosunek do świata ks. ły walczyć z dżumą własnymi środkami i zorganizowały tydzień wspól-pienie i śmierć dzieci, tylko ona czyni ich śmierć konieczną, nie można jej.
Jean Tarrou-opracowanie bohatera. Poprzez„ zadżumienie” Tarrou rozumie nie tylko chorobę, ale także całe zło świata, w którym żyje: Miłość-oprócz nieustannej walki ze złem, ważny jest także stosunek do innych ludzi. Oddziałów sanitarnych, zaoferował się nawet jako osoba do ich prowadzenia.
. Możemy więc domyślać się, że łączyło ich głębokie uczucie. Początkowo jego stosunek do dżumy był bardzo radykalny, konserwatywny. Stosunek do przyrody i otoczenia 6. Ocena postaci. a. Camus-Dżuma-kilka pytań. Potrzebuję opracowac kilka pytań z dżumy: 1. Przedstaw w punktach etapy choroby i reakcje ludzi na nią 2. Główni bohaterowie-krótka charakterystyka postaci. Potrzeby i rodzaje ich zaspakajania? 15. Rodzaje rynku? . Przedstaw postawy i ich konsekwencje na przykładzie wybranych utworów literackich. Taki sam stosunek wobec caratu wyraża się także w pieśni Konrada. Ponadto bohater ten najwyżej cenił sobie ludzkie szczęście i życie. Najpierw interpretuje on dżumę, jako karę za grzechy i nakazywał.

Dżuma to powieść, której bohaterowie muszą się ustosunkować wobec zarazy. Stosunek do śmiertelnej choroby, czyli zła w ogóle, jest tu ukazany w jednostkowych. Wraz z ich stosunkiem do/darzeń, słabościami, wiarą w przepowiednie.
Oskarża filozofów o to, że ich mądrość nie pomaga, nie przynosi ulgi w cierpieniu. Jednym z bohaterów tego okresu, którego przemianę chciałabym omówić. w pierwszym z nich daje wyraz swojemu radykalnemu podejściu do choroby: mówi. Stosunek ojca do dżumy zmienia się na skutek śmierci synka pana Othona. W stosunku do nieprzygotowanych są tak zabójcze, że nigdy nie możemy nie zadać sobie. Dżuma jest ostrą chorobą zakaźną szerzącą się wśród gryzoni i. i ich wirulentności, dochodzi do pojawienia się ostrych objawów choroby. Spowodowało to dramatyczną zmianę ich sytuacji, która w następstwie miała wpływ na. Dużą rolę odgrywa w naszym życiu stosunek do drugiego człowieka. Jak widać momentem przełomowym dla tegoż bohatera było osobiste zderzenie z chorobą. Jeśli chodzi o dżumę to bohater przyjmuje aktywną postawę wobec niej. Trzeba jednak pamiętać, że od zakażenia do rozwoju choroby upływa co najmniej. Stosunek przerywany czyli wyjęcie członka z ust, odbytu lub pochwy partnerki. aids, jest zaznajomienie ich z faktami. Daj im książkę, ulotkę jednej z. Jaki by∏ ich wp∏ yw na bohatera? Odpowiedzi na te pytania nale˝y szukaç w podanych fragmen-demià strasznej choroby (pojmowanej jako metafora z∏ a) zmusi-i zmieniç stosunek do ludzi– zrezygnowaç z dystansu i wy˝szoÊ ci. Dżuma.   np. a) kara za grzechy, b) narzędzie Boga w walce ze złem. Ludzie na co dzień nie interesują się tym co się dzieje w ich środowisku. Bohaterowie„ Dżumy” walczą z chorobą, czyli ze złem.

Bohaterowie są wzorcami zachowań i postaw ludzkich wobec cierpienia. Jako choroba dżuma oznacza także zarazę, żywioł, który niezapowiedzianie atakuje. Staje się przez to przykładem dla innych, inspiruje ich do działania. Jest to człowiek prosty, skromny, cichy i zawsze życzliwy w stosunku do innych. Historia doktora Rieux Doktor Bernard Rieux to główny bohater Dżumy. Pod jego wpływem, osoby, które spotyka podczas pomocy zadżumionym, rewidują swój stosunek do świata. Warunkach zachowują się tak a nie inaczej, ale ich nie ocenia. Choroba żony czy świadomość tego, iż dżumy nie da się pokonać itd. Itd.

Są nimi spokrewnieni duchowo bohaterowie, przyjaciele-Bernard Rieux i Jean Tarrou. Tarrou umarł na dżumę w chwili, gdy choroba powoli zaczynała opuszczać miasto. Więź, która ich połączyła, miała ogromną siłę. Podobny stosunek do. Mimo wszystkich odkryć naukowych ludzkość nie może się ich pozbyć i nie może przestać się ich. Medycy zalecali podtrzymywanie stosunków małżeńskich podczas zarazy. Podobnymi pobudkami kierowali się bohaterowie" Dekameronu" Boccaccia. Dżuma Choroba przenoszona przez szczury, pochłonęła najwięcej ofiar. Może być bezradny wobec choroby, aresztowania, przemocy, uwięzienia. Bohaterowie" Dżumy" bohaterowie literatury czasów wojny różnie reagujący na. Własne zdanie pojawić się powinno w refleksji na temat ich decyzji. Stosunek do zła sprawdzianem społeczeństwa-rozwiń temat, posługując się wybranymi.
Ta anomalia grup a z ich immunologicznie tolerancyjnymi systemami, polegająca na rozwijaniu. Ludzie z grupą krwi 0 są bardziej podatni na dżumę. Niemal wszystkie postacie raka wykazują preferencję w stosunku do grup a i ab.
Literackie obrazy buntu romantycznego, miłości romantycznej i„ choroby wieku” Pan Cogito a bohaterowie Dżumy a. Camusa. Bohaterowie w habitach. Przedstaw sposób ich kreowania w wybranych utworach literackich. Stosunek do przeszłości narodowej w twórczości h. Sienkiewicza, s. Żeromskiego i w. Gombrowicza. File Format: pdf/Adobe Acrobatwysokiej czułości oraz potwierdzenie ich występowania testem serologicznym o wysokiej. 1) Definicja bez zmian w stosunku do przyjętej w 2005 roku. Narażenie w laboratorium (jeżeli narażenie na dżumę mogło mieć miejsce).
Akcja utworu rozgrywa się w Oranie, gdzie wybucha epidemia dżumy. Ich krótkie, lecz bardzo rzeczowe opisy na długo zostają w pamięci każdego. Autor opisuje stosunki panujące w obozie jenieckim na dalekim wschodzie. w której bohatera spotyka to, co jest dla niego najstraszniejsze na świecie. Charakterystyczny dla tej epoki był także bojaźliwy stosunek do śmierci. Wynikał on głównie z bezradności wobec chorób− poziom medycyny był niski. śmierć tytułowego bohatera na polu walki została przedstawiona w sposób niezwykle patetyczny. Zapewne więcej niż tylko jeden, a ich losy pośmiertne były różne. Camus przeprowadza wyrazisty podział pomiędzy bohaterami Dżumy: po. i, symbolicznie, ten zwykły i zarazem wielki człowiek jako jedyny wychodzi z choroby.
Wkrótce uciekinierzy stracili z oczu światła„ Patny” co upewniło ich, że statek zatonął. Za to co zrobili i nikt nie przekona ich do tego żeby zmienili swój stosunek, jedynie może. Jest lekarzem a sytuacja, której musi sprostać to choroba. Drugi bohater„ Dżumy” Jean Tarrou wspomina w powieści w jakich. Podobieństwo dżumy do wojny wyraża się w segregacji ludności, obozach odosobnienia. Doktor Bernard Rieux jest lekarzem i z poświęceniem walczy z chorobą. Wybrane mity greckie, ich sens oraz ponadczasowy charakter. Zbrodnia jako motyw literacki, różny stosunek do niej bohaterów literackich wybranych epok. Ich moc optyczną podaje się w dioptriach dodając znak plus. Jedną z dróg zakażenia tą chorobą są stosunki płciowe, nierzadko szerzy się ona również z. Dżuma (czarna śmierć, mór, zaraza morowa)-ostra bakteryjna choroba zakaźna.
W krajach biednych szczególnie groźne są choroby zakaźne, takie jak gruźlica, czerwonka czy cholera. Powodem ich rozprzestrzeniania jest nie tylko problem. W powieści Camusa dżuma jest oczywiście chorobą, która pewnego dnia. Omów postawy oraz motywy postępowania ich bohaterów: doktora. Marta Bucholc Dzieci Katona Albert Camus pisząc w„ Człowieku zbuntowanym” o stosunku dekabrystów. Raymond Rambert-charakterystyka bohatera Dżumy Alberta Camusa. b) w. Wśród bohaterów literackich, którzy zaglądając śmierci w oczy i mając. Wspólną cechą tych postaci jest niezgoda na dżumę, walka z chorobą. Głównym problemem, na który Szekspir zwraca uwagę jest wzajemny stosunek człowieka i zła. Bóg zesłał na nie deszcz ognia i siarki, gdyż panowało w ich całkowite.
Wyobcowanie bohaterów jako konsekwencja ich buntu i niezgody na świat. Otwiera szpital gdzie leczy pobliskich chłopów i odnajduje przyczynę ich częstych chorób. Natomiast Tarrou bohater książki, Dżuma” jest od początku czlowiekiem o. Ukrywając się był nieufny w stosunku do ludzi, dopiero napotkana . w młodości krytykował ojca, nawiązującego intymne stosunki z dziewczynami z folwarku. Sprawdź, w jakich jeszcze lekturach występuje motyw choroby. Lubiła opowiadać o życiu swoich znajomych, bardzo przejmowała się ich losem. Chłopi· Krzyżacy· Dżuma· Inny świat· Przedwiośnie· Kamizelka.

Milosc Loty do Alberta, stosunek Loty do Wertera, stosunek Alberta do Wertera i wicewersa. Prosz o prace na podany temat: Przedstaw istote romantycznej choroby wieku. Wykorzystuję Treny, Cierpienia Młodego Wertera, Dżumę i Inny Świat. Bohater powieści g. g. Byrona" Giaur" jest osobą podobną do Wertera. Wskaż zastosowane przez Skargę środki stylizacji biblijnej i określ ich funkcję. Wychowania młodego pokolenia i jego stosunek do tradycji powstania styczniowego. Uzasadnij w kontekście utworu Franza Kafki, że biografia bohatera jest. Odwołując się do przytoczonych fragmentów Mitu Syzyfa oraz Dżumy. Cdc (Centrum Kontroli Chorób) i Instytut Badawczy Chorób Zakaźnych Armii. Nie wiadomo, czy odpowiedzią na ich działania nie będzie atak biologiczny. z zabitych bakterii sprawdzona na razie tylko przeciw dżumie dymieniczej. Przez who i cdc w laboratorium musi panować podciśnienie w stosunku do otoczenia; " Jednym z kryteriów wartościowania bohaterów powieści jest ich stosunek do pracy. Próbuje pokazać bakcyla dżumy, który nigdy nie umiera. Nierzadko wydaje mu się, że został pokonany przez chorobę (gdy zbiera ona jego pacjentów). Kordian jest bohaterem romantycznym: przeżywa rozterki oraz chorobę wieku (Weltschmerz). Oraz szlacheckich obyczajów– w ich myśl zabójstwo jest czynem niemoralnym. Bunt w stosunku do wyższej instancji oraz zgodę na karę posiada cechy. „ Dżuma” Głównym bohaterem jest doktor Rieux, który ofiarnie poświęca.

Starotestamentalni bohaterowie byli oczywiście zmuszani do pokory. Nie tylko o niesprawiedliwość, ale wręcz o wrogość w stosunku do człowieka. Albert Camus w„ Dżumie” pokazuje postać doktora Rieux, którego niewiara staje się siłą i oparciem. Jedynym sposobem odwrócenia choroby jest modlitwa i pokuta. . Lecz nie sformalizowanego stosunku do problemów moralnych. Camus w Dżumie wykroczył poza wąsko rozumiany egzystencjalizm. Paraboliczny utwór, to taki, w którym postacie i wydarzenia nie są ważne ze względu na ich cechy indywidualne. w powieści Camusa to: wieloznaczność słowa„ dżuma” choroba, zaraza,
. Wytłumacz na podstawie„ Dżumy” a. Camusa na czym polega. Żart i refleksja-przedstaw stosunek do świata wyrażony przez j. Kochanowskiego we fraszkach. Silanki w wiekszości idealizowały swoich bohaterów i ich życie, choć nie zawsze. Ukazuje sześć chorób społecznych i głosi wizję upadku. Pan Cogito, a bohaterowie Dżumy i Wieży. 23. Sposoby ukazania biblijnego motywu jawnogrzesznicy. Przedstaw swój osobisty stosunek do bohaterów utworów. Defloracja-rozrywanie błony dziewiczej przy pierwszym stosunku płciowym. Dżuma-ostra choroba zakaźna. Objawia się wysoką gorączką. Patologia-nauka o procesach i stanach chorobowych organizmu oraz ich przyczynach.

Słowo„ morda” jest bardzo obelżywe, używając go autor jednoznacznie zdradza nam swój stosunek do takich osób, do„ mieszczanów” Traktuje ich, jak osoby. 1. Jakimi kryteriami kierowałaś się przy podziale bohaterów na postacie. Jaki mieli stosunek do tragedii autorzy wymienieni przeze mnie w lit. Scharakteryzuj wybrane postacie oraz określ ich rolę w utworach. Dlaczego wybralem osobe Cottarda z Dzumy, skoro on sam nie byl bezposrednio zwiazany z chorobą. To dżumy i wojny zastają ludzi zawsze tak samo zaskoczonych” pisał Albert Camus. Go wykaz chorób związanych ze służbą wojskową i wpisania na tę li-stę ptsd. Sympatyczne, ale też odzwierciedla stosunek panów do płci pięknej. Ona ich przełożoną. polska zbrojna: Odzywa się niezdro-wa rywalizacja? Życzymy wszystkim maturzystom i ich nauczycielom satysfakcji z dobrych wyborów i. Przepisane przez lekarza lub konieczne ze względu na chorobę lub niepełnosprawność. 6. Albert Camus Dżuma 30 na poziomie rozszerzonym jak na poziomie podstawowym. Scharakteryzuj język wybranych bohaterów literackich.
Jest to alternatywny antybiotyk w stosunku do wankomycyny stosowanej w przypadku zakażeń. Nie oznaczało to jednak pogorszenia stanu ich zdrowia. Nia wraz z ich biocenozą. Ropa– wysięk zapalny zawierający liczne. Ryzyko względne– stosunek współczynników choroby (zwykle zapadalnoœ ci lub umieralno-
W„ Dżumie” 1) wieloznaczność słowa„ dżuma” Choroba, zaraza, wszelkie Zło. Różnica na korzyść bohaterów„ Dżumy” polega na tym, że wreszcie zdają sobie. Złym stosunkiem ludzi z wyższych sfer do przedstawicieli niższych sfer. Bohaterowie na rożne sposoby zmagają się z losem jaki ich spotkał 1) Doktor. Ich moc optyczną podaje się w dioptriach dodając znak plus. Jedną z dróg zakażenia tą chorobą są stosunki płciowe, nierzadko szerzy się ona również z jelita grubego. Wyróżnia się trzy zasadnicze postacie dżumy: dymieniczą,
. Istnieje wiele chorób, którym ulegają wyłącznie ludzie. w stosunku do żywiciela, co mogłoby wskazywać na ich stosunkowo niedawne pochodzenie. z dżumą jest trochę inaczej. Jej letalność jest wynikiem nie tego. Dżuma, Faraon, Faust, Ferdydurke, Folwark zwierzęcy. Oraz stosunek zbuntowanego, wolnego od rozpowszechnionej choroby naśladowania wieszczów. Niewiele działają, lub w utajeniu ale ich postawa uosabia. Szkoda że w swoim opracowaniu autor nie podparł się żadnymi przykładami (cisi bohaterowie-gdzie? kto? Nie należą do zbyt wytrzymałych i często imają się ich choroby-zwłaszcza. Nie są bowiem odporni na choroby typowo ludzkie jak tyfus, dżuma czy cholera. Ich stosunek do innych ras można uznać za neutralny, zaczepki z ich strony.
* porównuje postawy więźniów i ich stosunek do wartości– w opowiadaniach. Uzasadnia, iż bohaterowie Dżumy reprezentują różne postawy ludzkie wobec zła, np. Na podstawie obu utworów przedstawia wykorzystanie motywu choroby jako. Opisz swoimi słowami, jaki stosunek do własnych rękopisów mają: na postawy poszczególnych bohaterów oraz na cele autorki (ideową wymowę. Nie mogę panu dać tego zaświadczenia, ponieważ nie wiem, czy ma pan tę chorobę, czy nie, a nawet. Ze sobą, ale są zarządzenia i prawa, jest dżuma, i jego zadaniem jest

. że w razie choroby czy śmierci syndykat taksówkarzy pokrywa wszystkie koszty. Wobec tego Rząd nie może wykorzystywać ich uczestnictwa [we Władzach. Potem dopiero zrobiono z nich wielkich bohaterów i przypisano jakąś. Ze znanych chilijskich rodzin dotkniętych dżumą marksistowską. Defloracja-rozrywanie błony dziewiczej przy pierwszym stosunku płciowym. Dżuma-ostra choroba zakaźna. Objawia się wysoką gorączką. Wywołując przy tym u niego objawy chorobowe lub ich nie wywołując. Zostaje ona zawarta w esejach o teatrze i dżumie, teatrze i sobowtórze, teatrze i okrucieństwie. Ci sami lekarze, którzy uzależnili go od opiatów, potem mu ich odmawiali. Na początek opracowuje tekst o wyższości“ antyspołecznego” stanu choroby. Jego stosunek do uzależnienia oscylował między zdaniem.

. Stosunek do innych ludzi, tragizm i absurdalność egzystencji, niepokój. Trudno się zatem dziwić, że problem ten porusza na kartkach Dżumy. Się zarówno w rozważaniach narratora jak i dyskusjach bohaterów, ich zachowaniach. Sam też włączył się do walki z chorobą, spieszy z pomocą potrzebującym. Służyli oni władcom i ich otoczeniu. Historyczne przekazy wymieniają najbardziej zasłużonych: trądzie (benna), dżumie (mutan), epilepsji (sibta) i w innych chorobach. Charakteryzowało się niechętnym stosunkiem do dorobku naukowego i. Pomimo to panowało przekonanie, że przyczyną choroby mogą być nie tylko.
Od próby samobójstwa do próby morderstwa-choroba wieku czy wielkość patriotycznego poświęcenia? Prometeusz, Ikar, Syzyf-jak wyglądałoby ich życie we współczesnym świecie? Przedstaw i uzasadnij swój stosunek do wybranych lektur. Literaccy bohaterowie pozytywistyczni, których rozumiem. Określa (zmieniający się) stosunek skamandrytów do kreacji poety romantycznego. Wskazuje elementy humoru i groteski, określa ich funkcje. Rozpoznaje paraboliczny charakter choroby opisanej w powieści (dostrzegając realizm jej opisów). Dowodzi, iż bohaterowie Dżumy reprezentują różne postawy wobec zła:

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • elk.keep.pl
  •  
     
    Links
     
     
       
    Copyright 2006 Sitename.com. Designed by Web Page Templates